Menu

ACATISTUL ACOPERAMANTUL MAICII DOMNULUI PDF

0 Comment

Slava Tie, Dumnezeul nostru, Slava Tie. Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh, Amin. Sfanta Maica Domnului este cel mai mare mijlocitor pe. Marti, 4 decembrie / pm – Acatistul Acoperamantul Maicii Domnului. Miercuri , 5 decembrie / am – Acatistul Maicii Domnului,,Bucuria tuturor celor. Parohia Ortodoxa Acoperamantul Maicii Domnului si Sfantul Siluan Athonitul este o parohie relativ nou infiintata, si anume in anul (vezi Istoricul Parohiei ).

Author: Gojind Megis
Country: Qatar
Language: English (Spanish)
Genre: Art
Published (Last): 22 January 2010
Pages: 88
PDF File Size: 2.21 Mb
ePub File Size: 19.29 Mb
ISBN: 746-6-34301-589-8
Downloads: 8876
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Gazshura

Credinciosii nu se aduna in spatiul bisericii numai pentru a se ruga impreuna unui Dumnezeu care ramane la distanta, sau a asculta o predica despre el. Our small monastery is supported mostly by the Romanian community.

Acatistul Acoperamantului Maicii Domnului (Marian Moise –

We hope that other single men will be attracted to the challenge our faith and the total dedication of their life to our Lord Jesus Christ and His Church. Asadar in acest spatiu central al bisericii are loc lucrarea mantuitoare a lui Hristos, care consta in prefacerea painii si a vinului in timpul Sfintei Liturghii, pe Doknului Masa din Altar, in Cinstitul Trup si Scumpul Sange al Domnului si in impartasirea cu ele a credinciosilor.

Nu vor fi slujbe la manastire in aceasta perioada de timp deoarece toti Preoti Parohi, Preoti Ajutatori, Preoti, Egunemii, si Delegati de la Parohii trebuie sa fie prezenti la acest congres. Our vision is to impact and renew Mono, Ontario and beyond with the transforming message of Jesus Christ through words and actions.

  BU808DFX DATASHEET PDF

Iubiti credinciosi, la cest link veti gasi invitatia la cel de-al doilea hram al Manastirii noastre, care va avea loc pe data de 5 mai Articolul acopeamantul detaliile zilei pot donmului gasite aici.

However, we tend, as much as possible, to offer religious services both in Romanian and English. Precum este in cer, asa este si Sfanta Treime in biserica, sau cerul e prezent pe pamant prin sfanta biserica cupola bisericii reprezentand de fapt Cerul.

Program Liturgic Nou Programul Liturgic nou poate fi gasit la aici. Datorita posibilelor modificari neasteptate in programul liturgic, va rugam sa confirmati venirea dumneavoastra la numarul de telefon: Bucuria de a fi tanar: Aceasta este esenta generala a Cultului Ortodox, in care noi ne indemnam unii pe altii sa-i raspundem iubirii neconditionate a lui Dumnezeu, prin participarea la sfintele slujbe, Cel care ne asteapta si ne intampina in mod real in Biserica Sa Cea Maicli.

Aici este totodata si un taram al lucrarii si prezentei nevazute a lui Domnuluui cel in Treime.

Noul program liturgic poate fi gasit aici. Din aceste motive, Biserica noastra nu e numai o casa de rugaciune a credinciosilor, care si-ar lua din ei insisi puterea de unire cu Dumnezeu, ci un locas in care lucreaza Dumnezeu, mai bine-zis Hristos Insusi prin Duhul Lui cel Sfant, nedespartit de Tatal. Pentru detalii va rugam sa va uitati la acest link. Invitatie la Hram Hristos a scatistul Articole noi Iubiti credinciosi, dorim sa va atragem atentia la doua articole recente care au fost publicate in legatura cu evenimente recente la Manastirea noastra cu ajutorul si suportul dumneavoastra.

  BRANDON SANDERSON INFINITY BLADE AWAKENING PDF

Manastirea Orthodoxa Sfanta Cruce – The Orthodox Monastery Holy Cross

Iubiti credinciosi, dorim sa va atragem atentia la doua articole recente care au fost publicate in legatura cu evenimente recente la Manastirea noastra cu ajutorul si suportul dumneavoastra. Mission Our Mission is to offer the testimony of monastic life within our secular and multi-cultural society. Biserica noastra se doreste a fi corabia ce ne poarta sufletele pe valurile acestei vieti si in interiorul careia ne unim cu Insusi Mantuitorul Iisus Hristos, Cel care vorbeste clar in Sfanta Scriptura despre Biserica pe care o va maicui nevazut prin jertfa Sa amicii pe Cruce: In aceste Taine credinciosii primesc prin rugaciuni si acte vazute ale preotului sau episcopului, Harul lui Dumnezeu care nu e despartit de domnylui iubitoare a lui Dumnezeu.

Pentru Sfanta Liturghie din timpul saptaminii Luni-Vineri va rugam sa sunati la Parintele Paisie inaintea de a pleca pe drum catre Manastire.

Icoana este copie dupa original, facuta pentru Catedrala Sf. We place a high priority on teaching from the Bible and following the example of Jesus.

Acatistul Sfantului Acoperamant al Maicii Domnului

Programul Liturgic nou poate fi gasit la aici. Detali mai multe pot fi gasite aici. O mare parte din cultul savarsit aici este alcatuita din celelalte Taine, cum ar fi: