Menu

ACATISTUL ACOPERAMANTUL MAICII DOMNULUI PDF

0 Comment

Slava Tie, Dumnezeul nostru, Slava Tie. Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh, Amin. Sfanta Maica Domnului este cel mai mare mijlocitor pe. Marti, 4 decembrie / pm – Acatistul Acoperamantul Maicii Domnului. Miercuri , 5 decembrie / am – Acatistul Maicii Domnului,,Bucuria tuturor celor. Parohia Ortodoxa Acoperamantul Maicii Domnului si Sfantul Siluan Athonitul este o parohie relativ nou infiintata, si anume in anul (vezi Istoricul Parohiei ).

Author: Mim Dizragore
Country: Pakistan
Language: English (Spanish)
Genre: Medical
Published (Last): 12 October 2004
Pages: 418
PDF File Size: 9.25 Mb
ePub File Size: 5.32 Mb
ISBN: 248-7-74877-870-3
Downloads: 38381
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Grotaur

Datorita posibilelor modificari neasteptate in programul liturgic, va rugam sa confirmati venirea dumneavoastra la numarul de telefon: Our vision is to impact and renew Mono, Ontario and beyond with the transforming message of Jesus Christ through words and actions. Aceasta este esenta generala a Cultului Ortodox, in acoperamantu, noi ne indemnam unii pe altii sa-i raspundem iubirii neconditionate a lui Dumnezeu, prin participarea la sfintele slujbe, Cel care ne asteapta si ne intampina in mod real in Biserica Sa Cea Sfanta.

Iubiti credinciosi, la cest link domnuluu gasi invitatia la cel domnuluj doilea hram al Manastirii noastre, care va avea loc pe data de 5 mai In aceste Taine credinciosii primesc prin rugaciuni si acte vazute ale preotului sau episcopului, Harul lui Dumnezeu care nu e despartit de prezenta iubitoare a lui Dumnezeu. Detali mai multe pot fi gasite aici.

Bucuria acoperamanyul a fi tanar: Programul Liturgic nou poate fi gasit la aici. However, we tend, as much as possible, to offer religious services both in Romanian and English. O mare parte din cultul savarsit aici este alcatuita din celelalte Taine, cum ar fi: Articolul cu detaliile zilei pot fi gasite aici. Noul program liturgic poate fi gasit aici.

  GIACOMO CASTELLANO LA CHITARRA RITMICA PDF

We hope that other single men will be attracted to the challenge our faith and the total dedication of their life to our Acoperamanyul Jesus Christ and His Church.

Manastirea Orthodoxa Sfanta Cruce – The Orthodox Monastery Holy Cross

Icoana este copie dupa original, facuta pentru Catedrala Sf. Aici este totodata si un taram al lucrarii si prezentei nevazute a lui Dumnezeu cel in Treime. Mission Our Mission is to offer the testimony of monastic life within our secular and multi-cultural society.

Biserica noastra se doreste a fi corabia ce ne poarta sufletele pe valurile acestei acoperamntul si in interiorul careia ne unim cu Insusi Mantuitorul Iisus Hristos, Cel care vorbeste clar in Sfanta Scriptura despre Biserica pe care o va intemeia nevazut prin jertfa Sa de pe Cruce: Credinciosii nu se aduna in spatiul bisericii numai pentru a se ruga impreuna unui Dumnezeu care ramane la distanta, sau a asculta o predica despre el.

Din aceste motive, Biserica noastra nu e numai o casa de rugaciune a credinciosilor, care si-ar lua din ei insisi puterea de unire cu Dumnezeu, ci un locas in care lucreaza Dumnezeu, mai bine-zis Hristos Insusi prin Duhul Lui cel Domnklui, nedespartit de Tatal.

Invitatie la Hram Hristos a inviat!

Acatistul Sfantului Acoperamant al Maicii Domnului

Precum este in cer, asa este si Sfanta Treime in biserica, sau cerul e prezent pe pamant prin sfanta domnukui cupola bisericii reprezentand de fapt Cerul. Pentru detalii va rugam domnylui va uitati la acest link. Iubiti credinciosi, dorim sa va atragem atentia la doua articole recente care au fost publicate in legatura cu evenimente recente la Manastirea noastra cu ajutorul si suportul dumneavoastra. Articole noi Iubiti credinciosi, dorim sa va atragem atentia la doua articole recente care au fost publicate in legatura cu evenimente recente la Manastirea noastra cu ajutorul si suportul dumneavoastra.

  LIGJI PER VETERANET E LUFTES 2014 PDF

We place a high priority on teaching from the Bible and following the example of Jesus. Our small monastery is supported mostly by the Romanian community. Pentru Sfanta Liturghie din timpul saptaminii Luni-Vineri va rugam sa sunati la Parintele Paisie inaintea de a pleca pe drum catre Manastire.

Nu vor fi slujbe la manastire in aceasta perioada de timp deoarece toti Preoti Parohi, Preoti Ajutatori, Preoti, Egunemii, si Delegati de la Parohii trebuie sa fie prezenti la acest congres. Asadar in acest spatiu central al bisericii are loc lucrarea mantuitoare a lui Hristos, care acoperamajtul in prefacerea painii si a vinului in timpul Sfintei Liturghii, pe Sfanta Masa din Altar, in Cinstitul Trup si Scumpul Sange al Domnului si in impartasirea cu ele a credinciosilor. Program Liturgic Nou Programul Liturgic nou poate fi gasit la aici.